Μαθήματα Καλλιτεχνικής Παιδείας Δήμου Κηφισιάς 2019-2020

Μαθήματα Καλλιτεχνικής Παιδείας 2019-2020

 

ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12:00 – 15:00

15:00 – 18:00

Δασκάλα: Μαρία Καρδαρά

ΒΙΛΛΑ ΚΩΣΤΑ (Λουκή Ακρίτα 4, Ν. Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ 10:00 – 14:00

Δασκάλα: Μαρία Καρδαρά

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

(ΜΟΝΟ ΔΗΜΟΤΕΣ-ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ)

ΚΟΣΜΗΜΑ

ΤΡΙΤΗ 10:00 – 13:00

Δασκάλα: Σοφία Χατζηγρηγοράκη – Βρεττάκου

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΕΣ ΤΕΧΝΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 11:00 – 14:00

Δασκάλα: Σοφία Χατζηγρηγοράκη – Βρεττάκου

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΕΠΙΠΛΟ – ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ – ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ

ΤΡΙΤΗ 14:00 – 16:00

Δασκάλα: Σοφία Χατζηγρηγοράκη – Βρεττάκου

ΕΠΑΥΛΗ «ΔΡΟΣΙΝΗ» (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΤΡΙΤΗ 18:00 – 19:00 Τμήμα Αρχαρίων

19:00 – 21:00 Τμήμα Προχωρημένων

ΣΑΒΒΑΤΟ 11:00 – 12:00 Τμήμα Αρχαρίων

12:00 – 13:00 Τμήμα Προχωρημένων

13:00 – 15:00 Επίλεκτο Τμήμα

Δασκάλα: Δέσποινα Σκέρλου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ – ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Διονύσου & Μυρσίνης, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΤΡΙΤΗ 18:30 – 19:30 Τμήμα Μεσαίων

19:30 – 20:30 Τμήμα Προχωρημένων

ΠΕΜΠΤΗ 18:15 – 19:15 Τμήμα Αρχαρίων

Δασκάλα: Κατερίνα Τσιάμα

3ο ΚΑΠΗ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Αγραύλης & Κηφισού, Ν. Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΜΙΚΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ (ΝΕΩΝ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 20:30 – 22:30

Μαέστρος: Θανάσης Αρβανίτης

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΧΟΡΩΔΙΑ ΔΗΜ. ΕΝΟΤΗΤΑΣ Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΕΝΗΛΙΚΩΝ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 16:00 – 18:00

Μαέστρος: Παναγής Μπαρμπάτης

ΒΙΛΛΑ ΚΩΣΤΑ (Λουκή Ακρίτα 4, Ν.Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 2 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΤΡΙΤΗ 21:00 – 23:00

Δασκάλα: Κική Αυγουστάτου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ – ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Διονύσου & Μυρσίνης, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00 – 17:00

Δασκάλες: Κική Αυγουστάτου (Ηθοποιός – Σκηνοθέτις, τηλ. 6974 486 316)

Μαρίνα Τσουμπρή (Θεατρολόγος – Ηθοποιός)

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΔΑΜΩΝ (Αρκαδίας & Καλαβρύτων, Αδάμες)

Η πρώτη γνωριμία για εγγραφές θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 15:00 – 17:00

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΚΑΚΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16:00 – 18:00  Τμήματα αρχαρίων & προχωρημένων

Δασκάλα: Άνδρα Τσίμινια (Τηλ. επικοινωνίας 6974 349 877)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ Ι.S.A. (Αρτέμιδος 42 & Ξενίας, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ 10:00 – 13:00

17:00 – 20:00

ΤΡΙΤΗ 10:00 – 13:00

Δασκάλα: Εύη Νικολάκη

ΚΤΙΡΙΟ “ΣΤΟΥΔΙΤΗ” (Χαριλάου Τρικούπη 68, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

ΤΡΙΤΗ 18:00 – 20:00  Advance

ΠΕΜΠΤΗ 18:00 – 20:00

Δάσκαλος: Αντώνης Ατματζίδης

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ ISA (Αρτέμιδος 42 & Ξενίας, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΜΟΔΑΣ

ΤΡΙΤΗ 19:30 – 21:30

ΤΕΤΑΡΤΗ 10:30 – 12:30

Δασκάλα: Κατερίνα Πλειώνη

ΚΤΙΡΙΟ “ΣΤΟΥΔΙΤΗ” (Χαριλάου Τρικούπη 68, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 10:00 – 11:00 (Τμήμα παιδιών Δημοτικού από Β΄ τάξη)

11:00 – 12:30 (Τμήμα Νεανικό Γυμνάσιο – Λύκειο)

Μαέστρος: Θανάσης Αρβανίτης

ΕΠΑΥΛΗ “ΔΡΟΣΙΝΗ” (Αγ. Θεοδώρων & Δ. Κυριακού, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ (Για παιδιά από Δ΄ τάξη Δημοτικού)

ΤΡΙΤΗ 17:00 – 18:00

Δασκάλα: Δέσποινα Σκέρλου

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ – ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

(Διονύσου & Μυρσίνης, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ (Για παιδιά από 5 ετών)

ΠΕΜΠΤΗ 17:00 – 18:00

Δασκάλα: Κατερίνα Τσιάμα

ΣΠΙΤΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

(Αντ. Πίττα & Σπ. Λούη, Ν. Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΑΙΔΙΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ (Για παιδιά από Α΄ τάξη Δημοτικού & εφήβους)

ΤΡΙΤΗ 15:00 – 17:00 & 17:00 – 19:00

ΤΕΤΑΡΤΗ 15:00 – 17:00 & 17:00 – 19:00

ΠΕΜΠΤΗ 15:00 – 17:00 & 17:00 – 19:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15:00 – 17:00 & 17:00 – 19:00

Δασκάλα: Φρόσω Μαλέα

ΚΤΙΡΙΟ «ΣΤΟΥΔΙΤΗ» (Χαριλάου Τρικούπη 68, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΣΚΑΚΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16:00 – 18 :00

Δασκάλα: Άνδρα Τσίμινια (Τηλ. επικοινωνίας 6974 349 877)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ Ι.S.A.

(Αρτέμιδος 42 & Ξενίας, Κηφισιά)

ΕΝΑΡΞΗ ΠΕΜΠΤΗ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (Για παιδιά από 4 ετών & εφήβους)

ΣΑΒΒΑΤΟ (Τα τμήματα κι οι ώρες θα ορισθούν όταν συγκεντρωθούν τα άτομα)

Δασκάλες:

Κική Αυγουστάτου (Ηθοποιός – Σκηνοθέτις, τηλ. 6974 486 316)

Μαρίνα Τσουμπρή (Θεατρολόγος – Ηθοποιός)

Αγγελική Σκαρλάτου (Φιλόλογος ΕΚΠΑ – Ηθοποιός)

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΔΑΜΩΝ

(Αρκαδίας & Καλαβρύτων, Αδάμες)

Πρώτη γνωριμία με γονείς και παιδιά θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 11:00 – 13:00

ΕΝΑΡΞΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (Για παιδιά Δημοτικού)

ΤΡΙΤΗ 17:00 – 18:00

ΣΑΒΒΑΤΟ 11:00 – 12:00

Δασκάλα: Δέσποινα Τσιρακάκη

ΣΠΙΤΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

(Αντ. Πίττα & Σπ. Λούη, Ν. Ερυθραία)

ΕΝΑΡΞΗ ΤΡΙΤΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

Εμ. Μπενάκη 3, Τ.Κ. 145 61 – Κηφισιά

Τηλ.: 213 2007 204 – 205 – 207 – Fax: 213 2007 206

Ε-mail: culture@kifissia.gr

Facebook: ΝΠΔΔ. Πολιτισμού & Αθλητισμού “Δημήτριος Βικέλας” Δήμου Κηφισιάς

Εάν επιθυμείτε να ενημερώνεστε για τις εκδηλώσεις-δράσεις μας ηλεκτρονικά στείλτε e-mail στο: p.r.vikelas@kifissia.gr